צילום מסך מאתר סונטו

אתר Movescount

כותב: בועז שושן
תאריך: 25/12/10

אתר חדש של סונטו העולמית – Movescount

לאחרונה חברת סונטו פיתחה אתר שיתופי אשר נותן לספורטאים מרחבי העולם ומשתמשי סונטו לשתף את הפעילות הגופנית והחוויות אשר הם חווים תוך כדי פעילות.
האתר בעצם הוא כלי ניטור יחודי למשתמשי שעוני דופק של החברה ובו בעת הרעיון המרכזי שבו הוא בעצם ליצור קהילת ספורטאים שיתופית אשר חולקת בינה ובין עצמה את נתוני האימון והחוויות שקורות תוך כדי. השימוש שבאתר הוא "חינמי" למשתמשי המוצרים והשעונים של סונטו בניהם סדרת שעוני דופק ה "טי" 3, 4 ו6 וכמובן למשתמשי סדרת ה "אם" החדשה ושעוני שטח.  כל המוצרים שהזכרתי ניתנים לחיבור למחשב האישי דרך התקן ה פי.סי פוד או לחלופין חיבור היו אס בי הנודע של שעון דופק ה טי 6.
האתר עלה לא מזמן לאויר העולם והחידושים בו הם בלתי פוסקים וממשקי המשתמש מסביב לעולם הולכים ומשתדרגים מיום ליום. הרישום לאתר הוא פשוט ומזכיר את הרישום לאתר הפייסבוק המפורסם לאחר מספר שלבים פשוטים אתה מקבל את הלינק ומתחיל לגלוש באתר, כמובן לאחר שמילאת את פרטיך האישיים.
הרעיון המרכזי הוא די פשוט ומובא בבירור בדף הכניסה (התאמן, תעקוב, תתחבר ושתף). לאחר סיום האימון אנחנו מבצעים הורדה של נתוני האימון לאתר ואז הדף שלנו מתעדכן אוטומטית ומשותף עם כל גולשי האתר.
דף המתאמן מתעדכן אוטומטית וחולק עם שאר הקהילה את מירב הנתונים על אותו מתאמן והאימון אשר הוא ביצע הנתונים כוללים: זמן עבודה, סוג הפעילות, דופק ממוצע, אפקט אימון, מרחק, טמפרטורה והציוד בו הוא השתמש. ניתן גם להוסיף הערות אישיות של כל מתאמן על מנת לקבל אינדקציה לגבי אופי האימון ומשתנים נוספים אשר השפיעו על המדדים הרלוונטיים.
בהמשך העמוד אנחנו רואים גרפים רלוונטיים לדופק במהלך האימון יחסית לזמן הרכיבה, הגרף הוא הגרף הקלאסי אך משופר גרפית של ה"סונטו מוניטור" המוכר והידוע והוא בעצם יכול לעדכן אותנו על הדופק של הרוכב בכל זמן נתון במהלך האימון.

 

צילום מסך מאתר סונטו

 

וישר מתחתיו גרף הטריינינג אפקט אשר נותן לנו את אפקט האימון ועצימותו בגרף בכל זמן נתון במהלך הרכיבה או הפעילות הגופנית. במהמשך העמוד נוכל לראות עוד נתונים רלוונטיים לגבי אותו אימון אשר ביצענו או אותו מתאמן אשר אנחנו בוחנים את הפרופיל מתאמן שלו. בנוסף ניתן לחלוק עוד נתונים רבים לגבי מיקום ומסלול הרכיבה על מפות של גוגל, מרחק ומהירות ועוד נתונים רלוונטיים שתירצו לשתף.
באתר הבית תוכלו עוד להתרשם מאימונים שביצעו אנשים ברחבי העולם לפי עצימויות שיא. לדוגמא האימון העצים ביותר נרשם במעין "היכל התהילה של האתר" ושם הוא ממוקם במין פודיום וזאת בהתאם לספורט בוא הוא לוקח חלק וכמה קשה היה אותו אימון.
יש לציין שהאתר הוא "ביתא" והחידושים בו הם מהירים והוא מתעדכן כמעט על בסיס יומי . האפקט שהוא יוצר על מתאמניו הוא מדהים וזאת מכיוון שיש לנו את היכולת לשתף את האימונים שאנחנו מבצעים וגם לקבל פידבקים והערות בונות מספורטאים ברחבי העולם.
אני בתור משתמש חדש חייב לציין שהאתר העלה בי מוטיבציה וזאת בגלל העובדה שמיהו עוקב אחרי הפעילות הגופנית שלי ויכול לאתגר אותי בצורות שלא העליתי ושיערתי שאוכל. בנוסף האתר הוא חביב ובעצם גורם לנו ליצור חברויות חדשות וכל זאת בתוך ענפי הספורט שאנחנו כל כך אוהבים
צילוםן מסך מאתר סונטו

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>